פלומבות

הביטוי לשים על זה פלומבה הינו ביטוי מוכר וידוע אולם למרבה ההפתעה לא כולם מבינים את משמעות המינוח פלומבה.
מקור המילה פלומבה הוא במילה הלטינית 'פלומבום' שמשמעה חתום. בימים עברו ציון סחורה נעשה על ידי חותמת עפרת ומכאן מקור השם - לציון חותם. אם כן, פלומבה הינו למעשה סוגר ביטחון המאפשר את חיתום המוצר.

הודות לפיתוחים טכנולוגיים רבים ניתן למצוא היום מגוון רב של פלומבות המשמשות תעשיות שונות החל מתחום הבנייה דרך תחום הביטחון ועד לתחום האריזה.


פלומבה או חותם ביטחון מעניקה ליצרן כמו גם לצרכן ביטחון מרבי במוצר. בנוסף תוספת פלומבה מאפשרת בקרת איכות גבוהה יותר כאשר רוצים להיות בטוחים במאה אחוז כי המוצר מגיע באריזתו המקורית.
פלומבה היא הדרך הטובה ביותר לשמור על המוצר סגור וחתום עד להגעתו ליעד. במידה והמוצר הגיע כשהפלומבה אינה בשלמותה ניתן לדעת בבירור כי האריזה נפתחה במהלך הדרך.


פלומבות קיימות במגוון צורות צבעים וחומרים החל מאזיקון פלסטיק עליו מוטבע מספר סידורי ועד לפלומבות מורכבות בעלות עשר מערכות ההגנה.
על פי רוב פלומבה כוללת גם מנעול ביטחון אותו יש לשבור או לנתק מהפלומבה לאחר התקנתה במקום, בכך מובטח כי לא ניתן יהיה להסיר את הפלומבה ולהחזירה מחדש מכיוון שמנעול הביטחון אינו קיים יותר.
תוספת נעילת פלומבה מוסיפה רבות לאמינות המוצר ולשמירה על איכותו. חברות אחסנה למשל, המבטיחות נעילת פלומבה בנוסף למנעול רגיל מבטיחות ללקוחותיהן שקט נפשי וביטחון.


פלומבה ניתן להתאים למגוון רב של מוצרים, מכולות, חדרים, מחסנים, אריזות ושאר אובייקטים הדרושים לשם שמירה על אמינות.
היום בעידן בו המסחר הבינלאומי הפך לחלק כמעט בלתי נפרד מכל עסק חשיבות של שילוב פלומבה במכולות ובארגזים השונים מקבלת משנה תוקף במיוחד כאשר מדובר על מוצרים שמחייבים שמירה על תנאים מסוימים.


להבדיל מחותמות העופרת הקדומות ואפילו חותמות השעווה בהם עושים שימוש עד היום נוטריונים, הפלומבה המודרנית עשויה מחומרים מתקדמים, חומרי פלסטיק, ומתכת היוצרים שילוב עמיד במיוחד.
בנוסף פלומבה אמיתית מצויידת גם במספר סדרתי כך שניתן להיות סמוכים ובטוחים שהמטען לא נסגר בשנית על ידי פלומבה חלופית.
השימוש במספר הסדרתי הינו אמצעי ביטחון נוסף אותו מעניקה הפלומבה ללקוח. כמובן שכל מספר סדרתי הוא ייחודי וכך האפשרויות להעתקה וזיוף מצטמצמות.


יותר ויותר אנשים בוחרים לשלב פלומבה על גבי האריזות השונות במטרה להבטיח איכות, למנוע גניבות ולשמור על תנאים אידיאליים עבור המוצרים השונים.
פלומבה במבנה הקלאסי שלה ניתנת לשימוש חד פעמי בלבד לאחר נעילתה וכל ניסיון לפתוח אותה יאלץ לשבור אותה ללא אפשרות של שימוש חוזר. בכך מובטחת ללקוח סגירה ההרמטית עד הגעת החבילה ליעד.

 

Tel: 054-5609059054-5609059 | Fax:09-9510361 | plombot@gmail.com  | Tel: 054-2387889054-2387889 
 

 
עיצוב לוגו | קורס מכירותייעוץ שיווקי | יועץ שיווקי